כיום אני מרצה ברחבי הארץ במגוון תחומים הקשורים למדע פופולארי: מדע בקולנוע, פיזיקה ומוזיקה, הביולוגיה של שינוי גודל, מהו זמן, המוח ותפיסת המציאות, עקרונות התעופה ועוד. ההרצאות מועברות כמופע-מדע מלהיב עם הדגמות על הבמה, שיתוף קהל, שילב קטעי קולנוע והגשה ייחודית. ההרצאות מיועדות לאשכולות פיס, מרכזי מחוננים, חברות היי-טק חוגי בית ועוד.

למדתי מדעי המחשב לתואר ראשון באוניברסיטה העברית, ואקולוגיה לתואר שני – זה היה מזמן, ואני בהחלט זוכר לטובה את המדשאות של גבעת רם.

בשמונה השנים האחרונות לימדתי  פיזיקה ופיתחתי תוכניות לימוד במרכז לחינוך מדעי בתל אביב (חמד"ע) – תקופה עשירה ומרתקת שבנתה אותי כמורה למדע ואיש חינוך.

כיום – יועץ פדגוגי לחברת הייטק ולעמותת קדימה מדע; יזם בתחום החינוך המדעי ומפתח יחד עם דדי פז פלטפורמת הוראה חדשנית  בשם אתגר בקליק הנמצאת כעת בשלבי הרצה. 

וגם… מנהל את דף הפייסוק עם השאלות הכי מעניינות והתשובות הכי מפתיעות – אבא, למה  המתכתב עם הטור שלי בגלילאו צעיר.

נשוי לשלומציון; אב לאביה אליה עמנואל ואלעד. מתגורר בתל-אביב, בה גם נולדתי לא מזמן.

במרוצת השנים, כתבתי כמה דברים שאינם קשורים למדע – הם שמורים במגירה סודית.


על מדע ומדע בדיוני, מתוך החפרנים עם דודו ארז

דוא"ל: orenmomi@gmail.com
פייסבוק: http://www.facebook.com/orenmomi
סלולארי: 052-5544330

trump

הבלוג מדע ושאר רוח משלב עולמות ידע וחשיבה בכתיבה פופולארית בסטנדרט גבוה. עם מעל ל-215,000 צפיות וכמעט 2000 משתמשים רשומים, הבלוג מציע חומר קריאה מרתק במגוון נושאים: אסטרונומיה, אקולוגיה, כימיה, חינוך והוראה, סטטיסטיקה, כדור הארץ, המוח ועוד ועוד. הבלוג עוסק במדע והקשריו הנרחבים מתוך זווית שלה אני קורא 'שאר רוח'.

orenmada

בעמודה משמאל תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים ועוד הפתעות מעניינות 🙂

ראו את רשימת המאמרים הנקראים ביותר בבלוג!