באיזו מידה משתקף עולם המדע בקולנוע? האם יוצרי הסרטים מקפידים לנפות מהם שגיאות מדעיות? דרך מגוון ג’אנרים – סרטים מצוירים סרטי מדע-בדיוני וסרטי פעולה – יתגלו עקרונות בסיסיים בפיזיקה וכימיה. כוכבי הוליווד יהיו מוקד לדיון משעשע שכותרתו ‘האם זה הגיוני?’ אחת ולתמיד תתברר האמת מאחורי קלישאות קולנועיות כמו בעירה ופיצוצים, ריסוק זכוכית, לייזרים בחלל ונפילה חופשית. ההרצאה משלבת הדגמות רבות על הבמה ועם הקהל. מתוך הקישורים לקולנוע נחשף הכיף שבמדע; חוויה של בידור מעורר מחשבה.

ההרצאה מיועדת לחברות היי-טק, ערבי הורים וילדים, תוכניות מחוננים ועבור כל קהל סקרן האוהב ללמוד מדע בדרך מקורית.

דוגמאות ברוח ההרצאה שפורסמו בבלוג:  פיזיקה עם ספיידרמןפיזיקה של סרטים מצוייריםפיזיקה עם פולישוקהביו-פיזיקה קינג-קונג, על אווטר ושאר רוח

הבנת ההרצאה אינה דורשת רקע מדעי.

לפרטים והזמנות, נא לפנות לאורן 052-5544330
(ניתן גם לברר אודות הרצאות אחרות)

על המרצה
מזה עשור מרצה של מדע פופולרי ברחבי הארץ. יזם בתחום החינוך המדעי, ויועץ פדגוגי.  מוסמך באקולוגיה, לשעבר מורה פיזיקה במרכז לחינוך מדעי בתל-אביב (חמד”ע). הופיע בפינת הניסויים בחדשות המדע של ערוץ 8.

משובים על ‘מדע בקולנוע’

“אורן הנחה ערב מרתק על פיזיקה מהסרטים, תוך הדגמות משעשעות מסרטי ילדים, מד”ב ועוד. אורן הרצה בחינניות רבה והצליח לעניין גם קהל שחוקי הפיזיקה רחוקים מעולמו. התלמידים היו מרותקים, שיתפו פעולה והפגינו ידע רב.ההרצאה קלחה וחלפה מהר מידי.  אני ממליצה בחום על אורן פרבר. לא כל יום פוגשים מרצה מעניין ומרתק שיודע לתפוס את הקהל שלו כך.”
– עפרה שרן, מחנכת כיתת נחשון,קריית חינוך אמירים, ראשל”צ

“ההרצאה היתה מאלפת, והכל במינון ובתזמון הנכון. אני אישית הייתי מרותקת וכן קיבלנו תגובות מצויינות מהקהל האוהד”
– תמר זלוטקין, מנהלת אשכול פיס מעלה אדומים

ההרצאה הייתה מצוינת. התלמידים נהנו מאד ועשו בה שימוש במהלך לימודם. ההרצאה מתאימה לתלמידי כיתה י הלומדים את מקצוע הפיסיקה. היא מהווה גירוי לקראת לימוד נושאים במכניקה ( חוקי ניוטון) ההרצאה מתאימה לכלל הציבור אשר מתעניין במדע ולא בהכרח בעל רקע מדעי.ההרצאה עשירה ומגוונת. היא משלבת שיח פיסיקלי עם הקהל, חשיבה יצירתית, סרטונים, הדגמות תוך שילוב הקהל. פשוט…חוויה מהסרטים!!!
– יפית כהן, מורה לפיזיקה, תיכון המושבה זכרון יעקוב.

“הרצאה מרתקת,מוחשית שהציגה את הפיזיקה בצורה פשוטה ונחמדה. הקולות מהתלמידים וההורים היו מפרגנים מאוד. ממליצה לערב הורים ותלמידים.
– חיה פרייטג לוי, מנהלת תפוח פיס סולם צור

“ההרצאה היתה מרתקת. הועבר ידע מדעי בצורה יצירתית ומעניינת. התלמידים נהנו והיו שותפים מלאים. ההדגמות יצרו עניין רב.”
– עליזה וינגרטן,  מנהלת אשכול פיס נשר ומורה למדעים

“מודות לך על יומיים בהם חשפת בפנינו את קסמיו של עולם הקולנוע תוך חיבור לעולם המדע. בקהל נכחו תלמידי כל תכניות המצטיינים והמחוננים בעיר והוריהם. חוות הדעת הרבות שקיבלנו מעידות על הנאה רבה, עניין וחוויה ייחודית. התכנים שהועלו בפעילות היו מאתגרים ומעוררי חשיבה והותאמו בקפידה לקהל המגוון.תודה לך על חוויה נפלאה ומעוררת השראה.
–  אורנית גולדשטיין ורונית סהר-היימס. רונית מנהלת המרכז למחוננים ומצטיינים ואורנית רכזת תכנית “אמירים” לתלמידים מצטיינים

 “הרצאה מרתקת,מלמדת,נותנת למורה כלי חדש אפשרות ודרך למידה חדשה, ללמד את חוקי הפיזיקה בדרך חווייתית. תגובות המורים היו של רוצים עוד “מהדבר הזה”.
הדבר הבולט היה השליטה בידע המקצועיות הביטחון ועם זאת הקלילות. אמנם זה פיזיקה בקולנוע, עם זאת זה היה פיזיקה וצחוק.”
– רות נעמני,  רכזת השתלמות מו”ט, משרד החינוך

“שתי ההרצאות שנתת לתלמידי המסלול הרב תחומי בשכבות יא’ ויב’ היו מרתקות ומשעשעות ובדרך זו לימדו רבות את התלמידים. הם היו קשובים, מרותקים, שותפים ומגיבים. אפשרת להם לבטא ולבסס את הידע אותו למדו בבית הספר. דרך הרצאתך מעניינת ואישיותך כובשת את התלמידים. הם הגיעו להרצאות מתוך עניין ולא מתוך חובה. האמצעים המגוונים בהם השתמשת אפשרו התנסות ולא רק למידה בדרך מילולית. שמך נישא עתה בפי התלמידים.”
– מיכל אמבר, רכזת המסלול הרב-תחומי בתיכון ע”ש רוטברג, מורה להיסטוריה ואזרחות ומחנכת.

“ההרצאה הייתה מרתקת והועברה בצורה מעניינת ומשעשעת, ויותר מכל – הותאמה לקהל היעד עבורו הוזמנה ניכר על פני היושבים בחדר העניין הרב…ורצונם ליישם חלק מהדברים אשר חשפת בפניהם!”
– רס”ן ימטוביץ’,סגן מנהלת תוכנית “עתידים”

“הרצאה מצויינת מבחינת התוכן, דרך העברה, אישיות המרצה, שיתוף התלמידים ועוד…”
– דורית ליכטנשטיין, מנהל מרכז יש”י למחוננים ומצטיינים בכפר סבא

“הרצאה מרתקת! התלמידים מאוד נהנו ואפילו באו לשאול שאלות אחר כך. ההדגמות המשולבות בהרצאה מאוד הלהיבו את התלמידים.
– נעה להב, רכזת מדעים, חט”ב אחד העם פתח תקווה

אפילו ארנולד שוורצנגר התקשר לברר!