קליפ משוגע בדרך ללמידה משמעותית

קליפ משוגע בדרך ללמידה משמעותית

בשנה שעברה לימדתי  בחמד"ע קבוצה מבית ספר גורדון ומקמפוס שרי אריסון לאומנויות. תלמידי "אומנויות" למדו באינטנסיביות את מקצועות הקולנוע (כתיבה, צילום, משחק, ביום, עריכה והפקה), ואף הפיקו בבית ספרם סרט קצר  כפרויקט סיום של כיתה ט'.
חשבתי, מה נוכל לעשות עם החבר'ה האלה? כיצד נחבר את הכישרון והידע שלהם עם הפיזיקה? כבר הרבה זמן רציתי  להפיק עם תלמידים קליפ בסגנון  Brainiac , שזו  סדרת טלוויזיה פרועה ופופולארית שבה עורכים את הניסויים הכי הזויים שתמיד רצינו לעשות (או לא) אבל זה היה מסוכן מדי,  יקר מדי , מרעיש מדי או מלכלך מדי.  הגדרתי להם את זה כך: הקליפ צריך להיות א. מוגש בצורה משעשעת  ב. מבוסס על ידע מדעי.

התלמידים זינקו על זה בהתלהבות: כתבו תסריט (בבית) , צלמו (בזמן השיעור) , וערכו (בבית) . קצת עזרתי בבימוי  ובייעוץ מדעי אבל בהן צדק, ההפקה הזו שלהם. כל התהליך היה כיף אדיר, ואין לי ספק שהם לא ישכחו את התכנים המדעיים. אבל זה לא העיקר.  ההישג החשוב מבחינתי הוא שהם ראו שאפשר לגשת למדע בהמון דרכים, כולל הדרך האישית שלהם. הלהט שלהם לקולנוע פגש את הפיזיקה וכך, במקום מסוים, הפיזיקה הפכה להיות חלק מהם. התוצאה לפניכם.
 

תגיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתיבת