מדע בקולנוע

מדע בקולנוע

האם מה שרואים בקולנוע יכול להתרחש גם במציאות?
איך מדע מתחבר לקולנוע?

דרך הדגמות על הבמה ועם הקהל נבחן סרטי מדע בדיוני, סרטי פעולה, סרטי מלחמה ואפילו סרטים מצויירים
כדורי אש,
ריסוק זכוכית,
לייזרים בחלל
נפילה חופשית ושיגור רקטה –
יעזרו לנו להבין אם מה שרואים על המסך יכול להתרחש גם במציאות.

למי מיועדת ההרצאה?
ההרצאה מותאמת לגילאים שונים מבחינת שפה ומושגים. במרוצת השנים ניתנה הרצאה לתלמידי יסודי, חטיבות ביניים, תיכונים ומבוגרים. 'מדע בקולנוע' הועבר במרכזי מחוננים, בחברות היי-טק באירועי סוף שנה וכהרצאת העשרה בבתי ספר. הבנת ההרצאה אינה דורשת ידע מדעי מוקדם.
כמעט 200 הופעות בארץ ובחו"ל

"אורן הנחה ערב מרתק על פיזיקה מהסרטים, תוך הדגמות משעשעות מסרטי ילדים, מד"ב ועוד. אורן הרצה בחינניות רבה והצליח לעניין גם קהל שחוקי הפיזיקה רחוקים מעולמו. התלמידים היו מרותקים, שיתפו פעולה והפגינו ידע רב.ההרצאה קלחה וחלפה מהר מידי. אני ממליצה בחום על אורן פרבר. לא כל יום פוגשים מרצה מעניין ומרתק שיודע לתפוס את הקהל שלו כך."
– עפרה שרן, מחנכת כיתת נחשון,קריית חינוך אמירים, ראשל"צ

ההרצאה הייתה מצוינת. התלמידים נהנו מאד ועשו בה שימוש במהלך לימודם.ההרצאה מתאימה לתלמידי כיתה י הלומדים את מקצוע הפיסיקה. היא מהווה גירוי לקראת לימוד נושאים במכניקה ( חוקי ניוטון) ההרצאה מתאימה לכלל הציבור אשר מתעניין במדע ולא בהכרח בעל רקע מדעי.ההרצאה עשירה ומגוונת. היא משלבת שיח פיסיקלי עם הקהל, חשיבה יצירתית, סרטונים, הדגמות תוך שילוב הקהל. פשוט…חוויה מהסרטים!
– יפית כהן, מורה לפיזיקה, תיכון המושבה זכרון יעקוב.

"הרצאה מרתקת,מוחשית שהציגה את הפיזיקה בצורה פשוטה ונחמדה. הקולות מהתלמידים וההורים היו מפרגנים מאוד. ממליצה לערב הורים ותלמידים.
– חיה פרייטג לוי, מנהלת תפוח פיס סולם צור

"ההרצאה היתה מרתקת. הועבר ידע מדעי בצורה יצירתית ומעניינת. התלמידים נהנו והיו שותפים מלאים. ההדגמות יצרו עניין רב."
– עליזה וינגרטן, מנהלת אשכול פיס נשר ומורה למדעים

"מודות לך על יומיים בהם חשפת בפנינו את קסמיו של עולם הקולנוע תוך חיבור לעולם המדע. בקהל נכחו תלמידי כל תכניות המצטיינים והמחוננים בעיר והוריהם. חוות הדעת הרבות שקיבלנו מעידות על הנאה רבה, עניין וחוויה ייחודית. התכנים שהועלו בפעילות היו מאתגרים ומעוררי חשיבה והותאמו בקפידה לקהל המגוון.תודה לך על חוויה נפלאה ומעוררת השראה."
– אורנית גולדשטיין ורונית סהר-היימס. רונית מנהלת המרכז למחוננים ומצטיינים ואורנית רכזת תכנית "אמירים" לתלמידים מצטיינים

"ההרצאה הייתה מרתקת והועברה בצורה מעניינת ומשעשעת, ויותר מכל – הותאמה לקהל היעד עבורו הוזמנה ניכר על פני היושבים בחדר העניין הרב…ורצונם ליישם חלק מהדברים אשר חשפת בפניהם!"
– רס"ן ימטוביץ',סגן מנהלת תוכנית "עתידים"

"הרצאה מרתקת! התלמידים מאוד נהנו ואפילו באו לשאול שאלות אחר כך. ההדגמות המשולבות בהרצאה מאוד הלהיבו את התלמידים."
– נעה להב, רכזת מדעים, חט"ב אחד העם פתח תקווה